dr Joanna Koziollek autorem książki „Opodatkowanie lokalu mieszkalnego w działalności gospodarczej dewelopera”

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska w lipcu bieżącego roku ukazała się książka dr Joanny Koziollek pt. „Opodatkowanie lokalu mieszkalnego w działalności gospodarczej dewelopera”, ISBN: 978-83-8160-670-7.

 

Publikacja poświęcona została regulacji prawa podatkowego dotyczącej działalności gospodarczej przedsiębiorcy – dewelopera w zakresie obrotu lokalem mieszkalnym. Autorka analizuje pojęcia lokalu mieszkalnego i dewelopera jako przedsiębiorcy na gruncie zarówno ogólnego prawa podatkowego, jak i szczegółowych ustaw podatkowych.
W książce przedstawiono m. in.:

  • problematykę opodatkowania lokalu mieszkalnego podatkiem od nieruchomości,
    opodatkowanie sprzedaży lokalu mieszkalnego podatkiem od towarów i usług,
  • podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz podatkami dochodowymi,
  • zagadnienie opodatkowania dodatkowych usług deweloperów związanych ze
    sprzedażą lokali mieszkalnych, w szczególności zarządzania najmem oraz realizacji
    prac wykończeniowych.

 

Książka adresowana jest w szczególności do adwokatów, radców prawnych oraz doradców podatkowych i księgowych świadczących obsługę podatkowo-prawną na rzecz deweloperów, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz firm realizujących prace budowlane, a także kadry zarządzającej tych firm. Będzie także cennym źródłem wiedzy dla osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą zainteresowanych zakupem lokalu mieszkalnego zarówno na potrzeby mieszkaniowe, jak i w celach inwestycyjnych.

 

Z recenzji wydawniczej Prof. nadzw. dr hab. Wojciecha Goneta: „(…) Problem opodatkowania lokalu mieszkalnego został potraktowany bardzo szeroko, w zakresie nie tylko przeniesienia jego własności, ale również jako ciężaru dla przedsiębiorcy do czasu jego zbycia. Zaproponowane przez Autorkę ujęcie jest oryginalne, dotychczas w literaturze przedmiotu nie zostało twórczo zrealizowane. (…) Istotne walory praktyczne mają rozważania Autorki (…) w zakresie świadczenia dodatkowych usług przez dewelopera. Mogą być one wykorzystane do rozważenia przez deweloperów, doradców podatkowych, co jest bardziej opłacalne dla przedsiębiorcy: sprzedać mieszkanie w stanie nie wykończonym czy też w pełni wykończone »pod klucz«”.

 

Książka jest dostępna na stronie internetowej wydawnictwa Wolters Kluwer Polska pod tym adresem.
https://www.profinfo.pl/sklep/opodatkowanie-lokalu-mieszkalnego-w-dzialalnosci-gospodarczej-dewelopera,115025.html

Strona internetowa Kancelarii korzysta z plików Cookies w celu tworzenia statystyk, optymalizacji a także dostosowania treści do preferencji Użytkowników. Mają Państwo możliwość zmiany ustawień plików Cookies w swojej przeglądarce. Szczegółowe informacje.