Korzystając z mediów społecznościowych można mieć wrażenie, że wszystko co ważne w branży prawniczej dzieje się tylko w Warszawie. Niezwykle cieszy zatem fakt, że dokładnie tydzień temu we Wrocławiu stworzyła się przestrzeń do rozmów o miejscu i przyszłości kobiet w zawodach prawniczych.
Joanna Koziollek uczestniczyła w otwarciu wrocławskiego Chapteru Fundacji Women in Law, które miało miejsce 12 maja. Otwarcie wrocławskiego Chapteru ma realny potencjał, by zmienić sposób, w jaki prawniczki w regionie mogą się wspierać i rozwijać. Dominika Królik podjęła się koordynacji wrocławskiego Chapteru i zorganizowania tego spotkania.
Podczas wydarzenia wystąpiły prawniczki z różnych dziedzin prawa. R.pr. Alicja Cegielska-Rola, Natalia Szaraniec, która przedstawiła perspektywę pracy in-house, Adw. Urszula Sibińska, która z humorem i optymizmem pokazała, że heroizm to konkretne decyzje w trudnych momentach zawodowych, oraz Komornik Emilia Matlak, która odczarowywała zawód komornika i przełamywała utrwalone stereotypy.
Za stworzeniem Fundacji Women in Law, platformy, gdzie prawniczki różnych specjalizacji mogą się spotykać i wymieniać doświadczeniami, stoi Kamila Kurkowska od lat konsekwentnie wspierająca kobiety w zawodach prawniczych.